Vladimír Lekeš

Od začátku devadesátých let systematicky studuje dílo Františka Kupky.
Je majitelem jednoho z nejúspěšnějších aukčních domů Adolf Loos Apartment and Gallery, který sídlí v apartmánu navrženém roku 1927 architektem Adolfem Loosem pro Richarda Hirsche. Tento apartmán objevil roku 1988 v Plzni a zachránil před zničením. Jako jeden z prvních začal obchodovat s obrazy Františka Kupky v České republice a jeho společnost stojí za mnoha aukčními rekordy tohoto malíře. Po mnoho let zastupuje potomky rodiny mecenáše umění, sběratele a nejbližšího Kupkova přítele továrníka Jindřicha Waldese, stejně jako jiné významné restituenty a sběratele.
Spolu s Georgem Waldesem věnoval Francii a České republice bronzovou bustu Františka Kupky pro památník umělce v Paříži (v předměstí Puteaux) a v Opočně.
Je zapsán jako znalec v prestižním Guide International des Experts & Spécialistes vydávaném ve Francii a je pověřen majitelem autorských práv Františka Kupky, francouzskou společností Adagp, k ověřování pravosti jeho děl.

Agnès Husslein-Arco

Od roku 2007 je generální ředitelkou rakouské Národní galerie Belvedere a Domu 21. století se sídlem ve Vídni. Získala doktorát na Univerzitě ve Vídni, obor dějiny umění a archeologie a následně vystudovala dějiny umění na Univerzitě Sorbonna a Ecole du Louvre v Paříži. Agnes Husslein-Arco je přední rakouskou kunsthistoričkou, kurátorkou mnoha výstav klasické moderny a současného umění, autorkou a editorkou mnoha akademických publikací.
V roce 1981 se podílela na otevření vídeňské pobočky Sotheby’s, kterou vedla až do roku 2000. V roce 1990 byla jmenována ředitelkou Evropské sekce Solomon R. Guggenheim Museum New York. V letech 2001 až 2003 působila jako ředitelka Rupertinum Salzburg. V letech 2003 až 2005 působila jako zakládající ředitelka Muzea moderního umění v Salzburgu. V letech 2002 až 2004 založila MMKK – Muzeum moderního umění Korutan se sídlem v Klagenfurtu.

Ludmila Lekeš

Získala bakalářský titul v oboru dějin umění na University College London v roce 2012. Poté, co obdržela akademické stipendium, studovala na londýnském Courtauld Institute of Art, kde dokončila v červenci 2013 magisterské studium ve stejném oboru se specializací na moderní a současné umění. Odborně se zajímá především o vliv socio-ekonomických faktorů na vytváření kánonu dějin umění a často opomíjený umělecký kontakt a spolupráci mezi Západem a Východem před pádem berlínské zdi. Její magisterská práce získala ocenění ředitelky a profesorky Courtauldu Deborah Swallow. Po tříleté stáži v Britském muzeu a roce v aukčním domě Sotheby’s dnes pracuje v prestižní soukromé galerii v Londýně a dál se věnuje akademické práci.

Eliška Zlatohlávková

Vystudovala dějiny umění na Ústavu pro dějiny umění FFUK v Praze (2010 magisterské studium, 2014 postgraduální studium). Zabývá se také uměním doby Rudolfa II.